پرورش غازطرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش غاز+ آموزش پرورش سال 97

طرح توجیهی پرورش غاز

در این مقاله: فیلم پرورش غاز، سود پرورش غاز، پرورش غازهای اوکراینی و گوشتی بصورت خلاصه اما کاربردی، برای شما کارآفرینان که به تازگی وارد این عرصه شده اید تهیه شده است تا با خواندن این مقاله بتوانید با مفاهیم اولیه پرورش غاز آشنا شده و سپس با استفاده از طرح توجیهی پرورش غاز بتوانید تصمیم نهایی خود را جهت شروع این کسب و کار بگیرید. طرح توجیهی می تواند نقشه راهی باشد که شما را در این کسب و کار همیاری کند، در این مقاله سعی میکنیم بصورت فشرده تمامی ابهامات جواب داده نشده راجع به پرورش غاز و طرح توجیهی آن را برای شما بصورت ساده و روان بیان کنیم.

طرح توجیهی غاز

برای شروع کسب و کار پرورش غاز بایستی یک نقشه راه یا ” طرح توجیهی ” داشته باشیم تا به وسیله آن بتوانیم براوردهای مالی از شروع بکار تا انتهای این کسب و کار را بصورت حرفه ای و از صفر تا صد مورد بررسی قرار دهیم از این جهت استفاده از طرح توجیهی پرورش غاز می تواند به شما کمک کند تا با محاسبات در شروع بکار دقیق عمل کرده و سود دهی هر دوره را مورد بررسی قرار دهید تا از ضررهای احتمالی و محاسبات جلوگیری و دچار اشتباه و ضعف نشوید.

طرح توجیهی پرورش غاز در یک نگاه:

 • براورد هزینه های اولیه
 • براورد هزینه های ثابت و متغیر
 • محاسبه هزینه های در حین کار
 • محاسبه هزینه های خرید و فروش
 • پیش بینی سود
 • دوره بازگشت سرمایه
 • هزینه خرید مولد

پیش زمینه ای برای شروع

همیشه برای شروع هر کسب وکاری لازم است تا اطلاعات کاملی از آن داشته باشیم تا ریسک کسب و کارمان را به حداقل کاهش دهیم، هدف از ایجاد این مقاله این است که اطلاعات جامع و هدفمندی برای شما ایجاد شود تا بدون فوت وقت و در چند دقیقه کسب و کار خود را تحلیل کنید. پس برای تجزیه و تحلیل پرورش غاز با ما همراه باشید.

جایگاه پرورش غاز

پرورش غاز به روش نیمه باز، بسته و باز انجام می شود اما روش متداولی که صرفه اقتصادی بهتری دارد؛ پرورش در روش نیمه باز است، زیرا این پرنده برای داشتن صرفه اقتصادی باید برای تامین نیازهای غذایی، مکانی علف زار در دسترس داشته باشد تا بتواند بخش زیادی از مواد غذایی خود را تامین کند. یکی از خصوصیات خوب غاز این است که به دلیل وجود چربی در زیر پوست، تحمل سرما را در شرایط نا مساعد دارد و نیازی به وسایل گرمایش در فصل زمستان نیست.

نیاز غذایی غازها

استفاده از خوراک آماده می تواند سود دهی شما را کاهش دهد زیرا به خوراک زیادی برای پرورش نیاز دارند به همین دلیل نیاز است تا فرایند تغذیه را بهینه سازی کنیم. اگر در شمال کشور زندگی می کنید، علفزارها کمک زیادی برای کم کردن هزینه ها میکنند و اگر در جنوب کشور زندگی می کنید نیز لازم است تا برای کم کردن هزینه ها زمین نزدیک به غاز ها را تبدیل به یونجه کرد. لازم به ذکر است یونجه با یک بار کاشت تا ۸ سال می توان از آن استفاده کرد.

پیشنهاد: می توان از پسمانده مواد غذایی و نان خشک نیز استفاده کنید، اما باید از دادن پسمانده های چرب و غیر بهداشتی خودداری کنید.

قیمت غاز محلی و اکراینی مولد

در سال ۹۷ قیمت هر عدد غاز معمولی ۷۰ هزار تومان و غاز اکراینی ۲۵۰ هزار تومان است، برای خرید این غازهای مولد بایستی نسبت آنها برای تخمگذاری ۱ به ۲ در نظر بگیریم؛ یعنی استفاده از ۱ نر و ۲ عدد ماده.

قبل از خواندن تیتر های زیر پیشنهاد می شود فیلم پرورش غاز را ببینید.

مزایای پرورش غاز چیست؟

 • رشد سریع پرنده
 • مقاوم در مقابل بیماری
 • مقاوم در برابر سرما و گرما
 • ارگانیک و طبیعی
 • عدم استفاده از واکسن و دارو

پرورش مرغ، بلدرچین یا غاز؟

اگر بخواهیم هرکدام از این سه مورد را مورد بررسی قرار دهیم ممکن است به یک نتیجه گیری نهایی برای انتخاب هرکدام نرسیم زیرا هریک از این موارد ذکر شده بستگی به شرایط فردی که می خواهد پرورش را شروع کند متغیر می باشد یعنی کارآفرینی که می خواهد آنها را پرورش دهد نیاز دارد که تا ابتدا شرایط خود را برای هرکدام بسنجد و هرکدام مناسب تر بود آن را انجام دهد، زیرا سود دهی در هرکدام از این شاخه ها وجود دارد و نمیتوان آنها را باهم مقایسه کرد زیرا هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

خصوصیات و سود دهی بلدرچین، مرغ و غاز

 1. پرورش بلدرچین: مناسب برای فروش تخم ” غیر از فصل تابستان” و گوشت آن برای فروش به کشتارگاه ها.
 2. پرورش مرغ محلی: مناسب برای تولید تخم.
 3. پرورش غاز اکراینی: مناسب برای کسب درآمد به واسطه فروش جوجه.

سود پرورش غاز

برای کسب سود از پرورش غاز ابتدا نیاز به پیش زمینه پرورش مرغ یا هرکدام از زیرشاخه های طیور بصورت ابتدایی دارید، خلاصه کلام اینکه؛ باید از شرایط پرورش طیور آگاهی داشته باشید، پس از آشنایی اولیه می توانید مزرعه پرورشی خود را به تعداد ۱۰۰ عدد مولد شروع کنید. سود دهی شما می تواند از فروش گوشت یا فروش جوجه باشد، اما متداول ترین و بهترین روش برای کسب سود فروش جوجه می باشد زیرا سود آوری خوبی دارد اگر بازاریابی خوبی داشته باشید.

از این مقاله نیز بازدید کنید: طرح توجیهی پرورش بوقلمون

بازاریابی و فروش

با داشتن علم بازاریابی و فروش می توانید بازار کار را به راحتی پیدا کنید و مشکل فروش نداشته باشید و اگر بازار فروش نبود بایستی خودتان بازار فروش را بسازید. بازاریابی یکی از عوامل مهمی است که می تواند سود دهی شما را چندین برابر کند پس علم بازاریابی را جدی بگیرید.

اگر توانستید بازار فروش خوبی را پیدا کنید پس کم کم می توانید سطح کار خود را نه تنها در منطقه خود بلکه در سطح کشور نیز گسترش دهید. اما اگر نتوانستید بازار خوبی را در منطقه خود پیدا کنید یعنی اینکه شما در فروش ضعف دارید پس پیشنهاد می شود از کتابهای بازاریابی و فروش استفاده شود. سپس می توان با اتکا به اطلاعاتتان بازار فروش بسازید و سوددهی خود را چند برابر کنید.
پیشنهاد: می توانید با استفاده از چند روش رایگان کسب و کار خود را تبلیغ کنید:

 شبکه های اجتماعی:

 • تلگرام
 • فیسبوک
 • اینستاگرام

برنامه های تبلیغاتی:

 • دیوار
 • شیپور
 • آپارات
 • یوتیوب

تبلیغات وبسایت در گوگل:

 • ساخت وبسایت
 • استفاده از تبلیغات در وبسایتهای خرید و فروش

تخم گذاری غازها

تخمگذاری غازها در اوایل پاییز شروع می شود و تا اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند میزان تخمگذاری غازهای معمولی ۴۰ تا ۷۰ عدد می باشد.

خرید دستگاه جوجه کشی

سعی کنید برای خرید دستگاه های جوجه کشی از مراکز معتبر برای خرید آنها اقدام کنید زیرا فرایند جوجه کشی غازها متمایز از دیگر روش های جوجه کشی دسته طیور می باشد، به همین دلیل برای جوجه کشی حتما از شرکتی که دستگاه جوجه کشی را خریداری کرده اید دستورالعمل و راهنمای جوجه کشی را دریافت کنید. دوره جوجه کشی غاز از پاییز شروع شده و تا اردیبهشت ادامه پیدا می کند.

نکته: طول مدت جوجه کشی غاز های اکراینی ۳۴ تا ۳۵ روز و غازهای معمولی ۳۰ روز می باشد.

جمع بندی و سخن پایانی:

با توجه به اینکه هر کسب و کاری مشکلات خاص خود را دارد، از اینرو باید بازار کار خود را پیدا کنید و با استفاده از دستگاه جوجه کشی جوجه های ۱۰ روزه و ۱ ماهه تولید و به بازار عرضه کنید، اگر از ” چرا ” در علفزار استفاده کنید میتوانید سود دهی خود را افزایش دهید. لازم به ذکر است برای شروع می توانید از طرح توجیهی پرورش غاز استفاده کنید تا کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر به تعداد کمی می خواهید پرورش خود را شروع کنید لزومی برای استفاده از طرح توجیهی پرورش غاز ندارید.

این مقاله بصورت خلاصه برای رفع سوالات و ابهامات شما ساخته شده است پس امیدواریم برای شما مورد پسند و مفید واقع شده باشد، اگر جواب سوالی را در این مقاله نیافتید می توانید در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن