استخراج بیتکوینطرح توجیهی
موضوعات داغ

طرح توجیهی ماینینگ بیتکوین و احداث فارم استخراج در سال 1399

طرح توجیهی استخراج بیت کوین 99

طرح توجیهی استخراج بیت کوین

اینروزها بازار داغ بیت کوین در ایران غوغا کرد! با قانونی شدن ماینینگ و استخراج بیتکوین به راحتی و با استفاده از دستگاه های ماینر میتوان در مزرعه یا “فارم” ماینینگ و با استفاده از طرح توجیهی به راحتی تمامی هزینه های ایجاد یک فارم ماینینگ را محاسبه کرد.

در ادامه با آموزش استخراج بیتکوین و طرح توجیهی ماینینگ سال 99 با ما همراه باشید.

برق ارزان و سودآوری فوق العاده

با توجه به اینکه ایران یکی از کشورهایی است که برق ارزان قیمتی دارد، توجه علاقه مندان به این حوزه را به خود جلب کرده است تا با استفاده از این فرصت بتوانند خیلی سریع تر کسب و کارشان توجه پذیری داشته باشد.

سوء استفاده از برق های ارزان قیمت

ارزان قیمت بودن برق های کشاورزی، صنعتی، مدارس و … باعث شده است تا افراد زیادی فارم های استخراج بیت کوین را در سرتاسر ایران راه اندازی کنند، به همین دلیل دولت برای جلوگیری از استفاده نامشروع، برق آنها را قطع می کند و آن را غیرقانونی می نامد.

اما از سال گذشته دولت استخراج بیت کوین را قانونی می کند، اما به شرطی که تعرفه برق آن صادراتی باشد.

آیا طرح استخراج بیتکوین توجیه پذیری دارد؟

افرادی که بصورت غیرقانونی از برق کشاورزی و … استفاده می کردند بازگشت سرمایه آنها خیلی سریع تر بوده و در کوتاه ترین زمان می توانستند سود زیادی را به دست بیاورند، اما بازهم با صادراتی شدن تعرفه برق، همچنان طرح استخراج ماینینگ بیتکوین توجیه پذیری خود را دارد اما بدیهی است که مدت زمان بازگشت سرمایه، کمی بیشتر به طول می انجامد.

طرح توجیهی استخراج بیت کوین

تیم آموزشی ما در طرح توجیهی ماینینگ بیتکوین، تمامی براوردهای مالی و هزینه های ایجاد یک مزرعه ماینینگ را از صفر تا صد هزینه یابی کرده است تا افراد علاقه مند به تاسیس فارم ماینینگ بتوانند به راحتی و کمتر از چند دقیقه تمامی براوردهای مالی را در دسترس داشته باشند تا پول هنگفتی (بالای 10 میلیون تومان) را برای سفارش طرح توجیهی ماینینگ نپردازند.

در تیترهای زیر بطور خلاصه برای مبتدی ها بیت کوین معرفی می شود:

بطور خلاصه بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک نمونه پول دیجیتال است که بصورت الکترونیکی انتقال و استفاده میشود. توضیح خیلی ساده: در زمانهای قدیم از طلا و سکه برای تجارت استفاده می کردند و بعدها پول و تراکنش های مالی جایگذین آنها شد، و حالا بیت کوین هم همین نقش را در زندگی دارد و به وسیله آن می توان کالاها و اجناس را خریداری کرد و یک نمونه پول مجازی همانند پولی که در بانک دارید به حساب می آید، اما با این تفاوت که بیتکوین یک ارز غیر متمرکز است و متصل به هیچ نهاد و یا سازمانی نیست و هر شخصی در هر نقطه از کشورهای دنیا می تواند آن را به دست بیاورد و از آن استفاده کند.

چطور می توان بیتکوین استخراج کرد؟

 کل بیتکوین های جهان 21 میلیون عدد است، که تنها 20% آنها باقی مانده است. برای استخراج بیتکوین لازم است تا ماینرها با استفاده از دستگاه های ماینینگ معادلات ریاضی را حل کنند، هر ماینری که بتواند زودتر مسئله ریاضی را حل کند، پاداش را دریافت می کند و بلافاصله به بقیه رقیبان اعلام می شود تا دست از تلاش بردارند و برای بدست آوردن بلاک بعدی تلاش کنند.

ویدئوی معرفی بیت کوین

برای درک بهتر درمورد بیت کوین و ماینینگ ویدئوی زیر را ببینید:

آیا استخراج و ایجاد مزرعه ماینینگ جرم است؟

درحال حاضر در قوانین کیفری کشور ما هیچگونه ممنوعیت و محدودیتی برای تولید، نگهداری، خرید و فروش و حتی انجام معاملات با ارزهای الکترونیکی درنظر گرفته نشده، یعنی انجام عملیات با ارزهای الکترونیکی، حتی اگر به قصد کسب سود و منفعت باشد، یا به قصد انجام معامله؛ یعنی پول الکترونیکی را در قبال کالا یا خدمات جرم نیست. بنابراین مادامی که معاملات غیرقانونی و نامشروع با ارزهای دیجیتال صورت نگیرد و مزرعه های ماینینگ برق خود را غیرقانونی مصرف نکنند، هیچ یک از مراحل تولید، خرید و فروش و انجام معامله با این عرصه ها جرم نیست.

دستگاه های ماینینگ بیتکوین

در گذشته خیلی راحت با استفاده از کامپیوترهای خانگی استخراج بیتکوین راحت بود، اما کم کم با افزایش سختی حل معادلات، کامپیوترها و سی پی یو ها به دلیل صرف مدت زمان زیاد برای استخراج این ارز، از دور خارج شدند و جای خود را به دستگاه های ماینر دادند، این دستگاه ها با توجه به برند، مدل، نوع هش و… ؛ توجیه پذیری های متفاوتی دارند و در ابعاد و اندازه های متفاوتی مخصوص فارم های استخراج طراحی شده اند.

انواع دستگاه های استخراج

دستگاه های استخراج بیتکوین با توجه به نوع هش، قدرت، نویز، الگو و قیمت همانند گوشی های موبایل بسیار متفاوت می باشند. در تصویر زیر جزئیات متداول ترین دستگاه های مورد استفاده قابل مشاهده است.

جدول دستگاه های مزرعه ماینینگ بیت کوین

به استخرهای استخراج بپیوندید!

افرادی که  بصورت انفرادی قصد بدست آوردن بیتکوین می کنند، شانس کمی دارند زیرا قدرت هش کمی دارند و صرفه اقتصادی ندارد و کاری بیهوده است، به همین دلیل ماینرها بصورت گروهی، به مکانی بنام استخر استخراج می پیوندند، در این روش پاداشی که ماینینگ ها بدست می آورند بر اساس قدرت هش آنهاست و هر ماینر با توجه به توان پردازشی خود سود می برد. لازم به ذکر است که تنها فارم های بزرگ به تنهایی کار می کنند!

معروف ترین استخرهای استخراج در جدول زیر نام برده شده اند:

طرح استخرهای استخراج ماینینگ بیت کوین در جهان

منبع: btc.com

دانلود طرح توجیهی ماینینگ بیت کوین

در طرح توجیهی ماینینگ بیت کوین تمامی هزینه ها و برآوردهای زیر محاسبه و امکان سنجی شده اند، بصورت خلاصه چند مورد را نام می بریم:

 • زمین و ساختمان سازی
 • تجهیزات موردنیاز
 • سرمایه ثابت
 • سرمایه در گردش
 • هزینه انرژی مورد نیاز
 • تعمیرات و نگهداری
 • هزینه استهلاک
 • هزینه های پیش بینی نشده
 • هزینه سرمایه گذاری کل
 • هزینه های تولید
 • جریان نقدینگی
 • درآمد حاصل ازفروش
 • درآمد در 5 سال آینده
 • براورد در نقطه سر به سر

آموزش فارم ماینینگ بیتکوین

آنچه مطالعه کرده اید درمورد اصول پایه و بیسیک سرمایه گذاری بیتکوین بود و در ادامه با آموزش فارم ماینینگ با ما همراه باشید.

فارم  و ماینینگ چیست؟

فارم یک جمله انگلیسی است که معنی آن به فارسی “مزرعه” می باشد و معنی کلمه ماینینگ به فارسی “استخراج” است.

فارم بیت کوین یا ماینینگ چیست؟

فارم بیتکوین به ساختمان، سوله و یا فضایی زیرزمینی گفته می شود که دستگاه های ماینینگ در آن قرار دارند، در یک فارم استخراج؛ وسایل وتجهیزات، فن های خنک کننده، ماینرها و … وجود دارند.

اما چرا استخراج در فارم صورت می گیرد؟ دستگاه های استخراج به دلیل مصرف زیاد برق، صدای زیادی تولید می کنند به همین دلیل در زیر زمین ها و مزرعه هایی که به دور از محل های سکونت وجود دارند، ساخته میشوند.

راه اندازی فارم بیت کوین

برای راه اندازی فارم ماینینگ بیت کوین نیاز به موارد زیر است:

 • تیم متخصص و مشاور
 • طرح توجیهی ماینینگ
 • کیف پول
 • نرم افزار ماینینگ
 • عضویت در استخر استخراج
 • ایسیک ماینر
 • تامین انرژی برق
 • تجهیزات تهویه و خنک کننده

هزینه راه اندازی فارم ماینینگ

برای راه اندازی یک فارم ماینینگ نیاز به یک طرح توجیهی کامل است تا تمامی براوردهای مالی را از ابتدا تا انتهای پروژه هزینه یابی کند، به عبارتی دیگر طرح توجیهی ماینینگ بیتکوین میتواند تمامی هزینه های راه اندازی مزرعه بیتکوین را محاسبه و سوددهی آن را پیش بینی کند.
برای ایجاد یک مزرعه بیتکوین نیاز به سرمایه زیادی نیست و با کمترین سرمایه نیز می توان این کسب وکار را استارت زد.

طراحی فارم ماینینگ

برای طراحی فارم ماینینگ بیتکوین لازم است تا از متخصصین این حوزه کمک بگیرید شرکتهایی مانند؛ پیشروآساک، کانکس راکو، آتی سرمایه و چند شرکت دیگر آماده خدمات رسانی به شما برای احداث مزرعه بیت کوین هستند.

فیلم فارم بیت کوین

در فیلم زیر مزرعه استخراج بیتکوین را در کشور روسیه ببینید:

زمان پایان استخراج بیت کوین

بر اساس آخرین اطلاعات، 21 میلیون بیتکوین وجود دارد که 17 میلیون آن استخراج شده است و تنها 4 میلیون از آن باقی مانده است. پروتکل بیتکوین طوری برنامه ریزی شده است که با گذر زمان، سرعت استخراج کمتر شود. بطوری که با 210000 هزار بلوک، پاداش استخراج نصف میشود. با این الگو نرخ استخراج بیتکوین های جدید روزبه روز کاهش می یابد. با این اوصاف اگر طرح ساتوشی پابرجا بماند، میانگین ماین هر بلوک 10 دقیقه زمان می برد و در سال 2140 آخرین بیتکوین استخراج می شود.

جمع بندی و نتیجه گیری

با توجه به نوپا بودن، ارزان بودن برق و سرمایه کم برای شروع، نبود هیچ قانونی در رابطه با این ارز، کم ارزش بودن پول ملی، آموزش های فراوان در اینترنت و آینده ای که بزرگان دنیا درمورد بیتکوین پیش بینی کرده اند، نتیجه می گیریم ایجاد مزرعه ماینینگ می تواند یکی از بهترین فرصتهای سرمایه گزاری برای افراد فرصت طلب و آینده نگر باشد. از اینرو تیم آموزشی ما این امکان را برای شما فراهم کرده است که با کمترین هزینه احداث یک فارم ماینینگ را به راحتی براورد کنید تا خیلی سریع تمامی هزینه های این کسب و کار را در دسترس داشته باشید و پول هنگفتی را برای سفارش طرح توجیهی ماینینگ نپردازید.

برای مشاهده طرح توجیهی بیتکوین سال 99 با سرمایه 545 میلیون کلیک کنید

برای مشاهده طرح توجیهی بیتکوین با سرمایه 1.5 میلیارد سال 98 کلیک کنید

برای مشاهده طرح توجیهی استخراج بیتکوین با سرمایه 400 میلیون سال 99 کلیک کنید

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام خسته نباشید طرح توجیهی استخراج بیت کوین رو می خواستم چطور باید تهیه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهارده =

بستن