مرغداریمطالب آموزشی

آموزش مرغداری گوشتی قدم به قدم

از آنجایی که در زمینه مرغداری گوشتی کتابها و رسالات متعددی به چاپ رسیده است، اما هنوز جای مقاله ای مفید و جامع در مبحث آموزش مرغداری خالی است، هدف ما پر کردن این خلاء و آموزش به شما کارآفرینان و تازه واردان به این صنعت می باشد.

در این مقاله: آموزش مرغداری گوشتی را قدم به قدم بصورت حرفه ای خواهید آموخت.

یکی از رموز موفقیت در ابتدای شروع کسب و کار مرغداری آموزش صحیح است، از این رو ما آموزش مرغداری گوشتی را صحیح و هدفمند برای راهنمایی شما جهت ایجاد این کسب و کار آماده کرده ایم، امید است مورد رضایت شما واقع شود.

ساختمان و تاسیسات مرغداری

برای ایجاد یک ساختمان مرغداری ابتدا بایستی مجوز ساخت آن را گرفت که در آن مجوز تمامی اطلاعت درمورد چگونگی و استانداردهای ساخت آن ذکر می شود، اما ما در اینجا چند مورد را بصورت مختصر برای شما ذکر می کنیم.

الف) اگر در مناطقی جنوبی زندگی می کنید بایستی جهت ساختمان مرغداری را “شرقی به غربی” ایجاد کنید تا ساختمان از شدت گرما در تابستان در امان باشد.
ب) مرغداری را با ظرفیت های پنج هزارتایی ایجاد کنیدتا باعث تهویه بهتر و مدیریت بهینه داشته باشید.
ج) حتما عایق سقف را از پشم شیشه استفاده کنید، پیشنهاد می شود از پشم شیشه هشت تا ده سانتی متری استفاده شود.
د) سعی کنید سایبان های سقف را امتداد بیشتری دهید تا سایبانی بهتر جهت مقابله با گرمای شدید در نفوزدر دیوارها و انتقال آن به سالن داشته باشید.
ه) فاصله مرغداری را با شهر و دیگر سالنهای پرورش طیور را راعایت کنید.

پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه کنید: پرورش شترمرغ

آماده سازی سالن برای جوجه

دوره دوم جوجه ریزی: اگر می خواهید دوره دوم جوجه ریزی را شروع کنید، حتما بایستی تمامی تجهیزات پرورش را از سالن خارج کرده و توسط مواد شوینده پاکسازی کرده و سپس سالن را با مواد شیمیایی “فرمالین” اسپری کنید تا از انتشار میکروب ها جلوگیری شود و بیماری به جوجه های دوره جدید انتقال پیدا نکند.

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن