بسته های آموزشیپرورش شتر مرغ

دانلود پکیج آموزش پرورش شترمرغ

در سالیان گذشته به دلیل اهمیت و گران بودن پر شترمرغ، باعث شد تا پرورش شترمرغ به بعُدی صنعتی و اقتصادی تبدیل شود، اما با مرور زمان، دیگر خاصیتهای شترمرغ در میان عموم آشکار و با استقبال خوبی روبه رو شد.
خوشبختانه چند سالی است که پرورش شترمرغ در کشور ما روند روبه رشدی را تجربه کرده است به همین دلیل تیم آموزشی ما برآن شد تا پکیج آموزش پرورش شترمرغ را برای علاقه مندان این کسب و کار آماده کند.
آموزش پرورش شترمرغ مبحثی بسیار بزرگ و به چند شاخه مختلف تقسیم می شود، از اینرو نمی توان تمامی مطالب را در قالب مقاله ارائه نمود، از این بابت در این مقاله سعی شده است تا آموزش پرورش شترمرغ را بصورت خلاصه برای شما دوستان عزیز شرح داد.

کدام عرصه پرورش شترمرغ را شروع کنم؟

برای شروع به کار ابتدا بایستی هدف خود را از پرورش شترمرغ مشخص کنید تا بدانید برای چه هدفی می خواهید این کسب و کار را شروع کنید. اگر هدف و بازار کار خود را برای فروش گوشت انتخاب کرده اید، پروسه کوتاه مدتی است که بازار کار خوبی را در سال ۹۷ دارد و فقط باید خریدار را پیدا کنید. اما پرورش شترمرغ مولد پروسه ای طولانی مدت ولی با سودی چند برابر به نسبت نوع گوشتی آن است.

پرورش شتر مرغ گوشتی

برای پرورش شترمرغ گوشتی می توانید از پرورش دهندگان، جوجه های ۲۰ روزه تهیه کنید و تا زمان کشتار آنها را پرورش دهید تا به وزن مطلوب برسند، سپس آنها را به فروش برسانید.
۲ نکته مهم: ۱-سعی کنید جوجه های سن پایین خریداری کنید تا در هزینه های خرید صرفه جویی شود. ۲-چند روز قبل از رسیدن به سن کشتار مشتری آنها را پیدا کنید تا مشکلی در فروش نداشته باشید، مشکل در فروش و ماندگاری بیش از سن پروار، هزینه های اضافی را در بر خواهد داشت.

پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطاله کنید: پرواربندی بره

پرورش شترمرغ مولد

برای شروع از چند روش می توان استفاده کرد:

۱- جوجه ۲۰ روزه: این روش به زمان ۲ سال احتیاج دارد تا بتوانید یک گله مولد برای تخمگذاری داشته باشید. توجه داشته باشید که این موجود زنده نیاز به مراقبت مناسبی در طول این دوسال دارد، مراقبت خوبی داشته باشید تا مرگ ومیر کاهش یابد.

۲- جوجه های ۴ تا ۶ ماهه: در این روش مرگ و میر به حداقل می رسد و مقاومت بیشتری بدست می آورند.

۳ شترمرغ ۱ ساله: با استفاده از این روش با اینکه هزینه بیشتری را می طلبد اما می توان پرندگان خود را برحسب ویژگیهای منحصر به فرد و متناسب برای تخم گذاری انتخاب کرد.

۴-شترمرغ اصلاح شده: یکی از بهترین روشهای شروع برای تخمگذاری، شترمرغ اصلاح شده است، اما برای کسانی مناسب است که سرمایه اولیه زیادی برای شروع دارند و از لحاظ مالی مشکلی ندارند، در این روش می توان در زمان کمی بیشترین سود را بدست آورد.

محصولات شترمرغ

یکی از ویژگی های منحصر به فرد شترمرغ چند کاربرد بودن آن است. با استفاده از پرورش صنعتی کردن این پرنده می توان سود فراوانی از محصولاتی چون: ۱-گوشت ۲-پر ۳-تخم ۴-پوست ۵-روغن و سایر محصولاتی چون تاندون و قرینه چشم آنها برای پیوند به بدن انسان استفاده کرد.

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن