طرح توجیهینیروگاه خورشیدی

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی pdf و doc سال 1400

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1400

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1400 بصورت pdf و doc

امروزه تب داغ احداث نیروگاه های خورشیدی توجه سرمایه‌گذاران را به خود جذب کرده است. زیرا “طرح نیروگاه خورشیدی” یکی از بهترین طرح‎های سرمایه‌گذاری در سال 1400 است که با کمترین ریسک و بیشترین سود همراه می باشد. چراکه استفاده از انرژی‌های جدیدی مانند: انرژی برقابی، خورشیدی و دیگر منابع تجدیدپذیرِ تامین انرژی» در چندسال اخیر کم‌کم جایگزین سوخت‌های فسیلی شده است؛ و از آنجایی که ایران پتانسیل زیادی برای اجرای این طرح دارد، میتوان انتظار سودآوری فوق العاده‎ای از این طرح در سال 1400 و سال‌های آتی داشت.

در این مقاله با معرفی: نیروگاه خورشیدی و همچنین اهمیت استفاده و لزوم داشتنِ طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا نیروگاه خورشیدی به صرفه است؟

پاسخ به این سوال به این سادگی نیست. منظور این است که نمی‌توان به سادگی گفت که آری یا خیر. برای بررسی این که آیا این طرح صرفه اقتصادی دارد یا خیر، باید عوامل زیادی را بررسی کرد. مهم‌ترین موارد شامل نرخ بازگشت سرمایه، میزان تورم، هزینه اولیه و عوامل بسیاری دیگری است که هر سرمایه گذار باید به آنها توجه داشته باشد.

در کشور ما خوشبختانه شرایط برای احداث نیروگاه خورشیدی به‌صرفه است. مساحت زیادی از کشور ما دریافت نور خورشید بسیار زیاد است. بیابان بخش زیادی از خاک ایران را فراگرفته و می‌تواند محل مناسبی برای احداث نیروگاه باشد. البته این موضوع محدود به مناطق بیابانی نیست و در همه جای کشور این موضوع امکان‌پذیر است.

انرژی خورشیدی ایران نسبت به جهان

موقعیت کنونی ایران در مدارهای 25 تا 40 درجه عرضی شمالی باعث شده است تا به لحاظ دریافت انرژی نسبت به دیگر نقاط جهان برتری داشته باشد. زیرا در ایران بین 1800 تا 2200 کیلووات ساعت بر مترمربع تابش نور خورشید داریم که این میانگین بالاتر از میانگین جهانی می باشد. همچنین در ایران بیش از 280 روز آفتابی وجود دارد که نسبت به دیگر کشورهای دنیا بسیار قابل توجه است.

مزایای ساخت نیروگاه خورشیدی

از آنجایی که در تابستان ها با کمبود و افزایش مصرف انرژی در صنایع مواجه هستیم، بدیهی است که با ساخت نیروگاه خورشیدی می‌توان این کمبود را جبران نموده و با صادرات نیاز برقی دیگر کشورها را تامین کنیم.

با اینکه خرید تضمینی 20 ساله برق توسط دولت توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است و یکی از مزایای مهم این طرح شمرده می شود؛ اما جالبتر این است که اگر از طراحی و ساخت با تجهیزات داخلی استفاده کنید میتوانید حداکثر تا 30 درصد نرخ تضمینی خرید برق را افزایش دهید.

قیمت خرید تضمینی برق

نیروگاه های خورشیدی بزرگ و بدون حق انشعاب با ظرفیت بالای 100 کیلووات تا 10 مگاوات با نرخ خرید تضمینی برق 4900 ریال بر کیلووات ساعت- ظرفیت بالای 10 مگاوات تا 30 مگاوات 4000 ریال- ظرفیت بالای 30 مگاوات 3200 ریال می باشد.

مجوز احداث نیروگاه خورشیدی

برای دریافت مجوز تاسیس نیروگاه خورشیدی لازم است تا از “سازمان انرژیهای تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)” 4 مرحله شامل مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1: تشکیل پرونده و صدور پروانه احداث.
مرحله 2: اخذ مجوزها و عقد قرارداد.
مرحله 3: دوره پیشبرد و احداث نیروگاه (پس از عقد قرارداد).
مرحله 4: دوره بهره برداری.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت ساتبا مراجعه کنید.

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

طرح توجیهی نیروگاه  خورشیدی به شما کمک می‎کند تمامی براوردهای مالی احداث نیروگاه خورشیدی را در دسترس داشته باشید و با استفاده از آن، از 0 تا 100 هزینه هایی که می‌بایست انجام شوند آگاهی یابید و بر طبق آن طرح عمل کرده تا دچار اشتباهات و زیان های مالی نشوید.

زمان استفاده از طرح توجیهی

گاهی یک ایده به ذهنتان خطور می کند که با مشورت با دیگران احساس مثبتی در شما ایجاد میشود و باعث میشود آن ایده را ساده قلمداد کنید؛ اما در واقعیت انجام این کار نیاز به مطالعات، تحقیقات، تخصص و آگاهی از وضعیت کشور است. اما شما به دلیل داشتن هیجان آنها را بررسی نکرده اید و وقتی به مرحله اقدام میرسید آنچه در ذهن خود تصور کرده اید 99 درصد اشتباه بوده است. به همین دلیل توصیه میشود استفاده از طرح توجیهی را جدی بگیرید و با هزینه ای اندک از هزینه های اشتباه و هنگفت مالی جلوگیری نمایید.

معرفی طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1400

بدون شک در این شرایط فعلی، با وجود گران شدن سوخت و آلودگی زیادی که به همراه دارند. در کشور ما مناطق دور افتاده زیادی وجود دارند که به صورت محدود از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کنند. استفاده از آن‌ها با وجود هزینه نسبتا زیادی که دارند درحال افزایش است و دردسر کمتری دارد.

این پایان ماجرا نیست زیرا در طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1400، ابعاد مسئله بسیار بزرگتر است. در این طرح علاوه‌بر در نظر گرفتن فاکتورهای اقتصادی و امکان‌سنجی پروژه، مباحث دیگری هم بررسی شده است. این مباحث شامل بررسی ابعاد زیست‌محیطی و امکان انتقال نیروی تولید شده است.

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی pdf

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی در فرمت های pdf و doc در سال 1400 برای شما تهیه و تدوین شده است که در جداول مختلف هر بخش هزینه یابی شده است. آنچه در طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی مورد محاسبه قرار گرفته شده است بصورت خلاصه، به شرح زیر می باشد:

 1. بررسی مالی و اقتصادی
 2. زمین مورد نیاز
 3. محوطه سازی و ساختمان سازی
 4. ماشین آلات و وسایل نقلیه
 5. تاسیسات عمومی و تجهیزات
 6. مواد اولیه مورد نیاز هر بخش
 7. آب برق و سوخت مصرفی
 8. برآورد هزینه ثابت و متغیر
 9. برآورد سرمایه در گردش 2ماه
 10. جمع کل سرمایه گذاری
 11. نحوه سرمایه گذاری کل
 12. برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
 13. قیمت فروش محصولات و خدمات
 14. محاسبه نقطه سر به سر
 15. پیش بینی مالی طرح
 16. دوره بازگشت سرمایه

ما چگونه به شما کمک می‌کنیم؟

هدف ما این است که شما را در همه مراحل طرح راهنمایی کنیم. داشتن یک طرح توجیهی برای شما مزیت‌های زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • کاهش هزینه.
 • استفاده از تجربه مهندسان.
 • بررسی همه‌جانبه طرح.

همچنین» با طرحی که به شما ارائه می‌کنیم، همه هزینه‌ها در سال 1400 بررسی شده است و باعث می‌شود از اشتباهات و ضررهای مالی‎ای که ممکن است کسب و کار شما را تهدید کند، در امان بمانید و با خیالی راحت کسب و کار خود را استارت بزنید.

برای مشاهده طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1400 کلیک کنید

به کیفیت این مقاله چه امتیازی می دهید؟

رأی - 96%

96%

امتیاز کل

میانگین جمع رأی 96%

امتیاز کاربر: 4.65 ( 2 نتایج)

علی‌رضا محمدی

تیم آموزشی مسیرشروع با ارائه طرح های توجیهی در سال 1400 به کارآفرینان، کشاورزان و سرمایه‌گذاران کمک می‎کند» از خطاها و اشتباهاتی که کسب‌وکار آنها را تهدید ‌میکند، آگاه کرده تا آینده کسب و کار خود را پیش بینی و در مسیر درستی قدم بگذارند که به موفقیت بیانجامد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

ارسال پیام در واتساپ
1
سوالی دارید؟
پشتیبانی فروش / پیگیری سفارشات

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/iranvege/public_html/startline.ir/wp-includes/functions.php on line 5107