دسته‌بندی نشده

پرورش گاو گوشتی و تاسیس گاوداری و آموزش صفر تا صد

پرورش گاو گوشتی و تاسیس گاوداری یکی از موارد مهمی است که هر کارآفرین در ابتدا درگیر مفاهیم و یادگیری اصول اولیه آن است، از این جهت تیم آموزشی ما سعی کرده است تا بتواند اطلاعات جامعی را برای شما در دسترس قرار دهد تا با آشنا شدن در این حوزه تصمیم نهایی خود را برای تاسیس یک گاوداری خواهید گرفت یا خیر.
گوشت قرمز به دلیل اهمیت فراوان در تامین پروتئین و کسب جایگاه پرطرفدارترین و رایج ترین گوشت در کشور، سبب شده است تا توجه افراد زیادی ازجمله: کارآفرینان، فعالان سرمایه گذاری و کسانی که به دنبال سود چند برابر هستند را به خود جلب کند. از این رو سعی ما بر این است تا با راهنمایی و آموزش پرورش گاو گوشتی و تاسیس گاوداری بصورت حرفه ای و جامع، به شما آموزش دهیم تا بتوانید با کمترین هزینه ها، سطح درآمد خود را افزایش دهید.

پرورش گاو گوشتی و شیری

به طور کلی گاو ها را ازنظر صنعتی به دو دسته تقسیم می شوند ۱- شیری. ۲- گوشتی.
برای انتخاب یک گاو شیری یا گوشتی خوب، بایستی از بهترین نژاد اصلاح شده ی آن استفاده کنیم زیرا از نظر صنعتی اقتصادی می باشد و میتوان سود بیشتری را بدست آورد. هر چند نژادهایی دو کاربرده ی (گوشتی و شیری) چون نژاد سیمینتال که درایران محبوبیت فراوان دارد را نیز برای پرواربندی و گرفتن شیر مورد استفاده قرار داد.

آیا خوراک بر سود دهی تاثیر دارد؟

در کشور ما به دلیل بالا بودن قیمت خرید خوراک شاید به نظر برسد که سود چندانی بابت پرورش و نگهداری  گاو بدست نیاید، اما این حرف از یک جهت درست و از جهت دیگر اشتباه است. کسانی که تجربه کافی ندارند در اوایل کار خود از انبار علوفه ای بزرگ استفاده نمیکنند و به همین علت است که ذخیره ی آنان به پایان می رسد و در مواقع نایابی و گرانی اقدام به خرید خوراک  می کنند که این روش باعث شکست در این کسب و کار و به اقتصادی نشدن طرح می انجامد.
بایستی در فصل وفور و فصل برداشت محصولات کشاورزی، تمامی خریدهای مربوط به یک سال را در مواقع وفور انجام دهید تا تمامی هزینه ها به کمترین حد خود برسد و درصد سود افزایش یابد.

یک پیشنهاد: برای پایین آوردن هزینه های حمل و نقل می توانید گاوداری خود را در روستا یا در نزدیکی زمینهای کشاورزی احداث کنید تا خوراک به آسانی در دسترس قرار گیرد، یکی دیگر از مزایای نزدیک بودن به زمینهای کشاورزی این است که میتوانید زمین ها را برای کشت ذرت، جو، یونجه و کاه اجاره یا خریداری کنید، این کار باعث میشود تا سود دهی شما به چندین برابر برسد.

*کاربر محترم از اینکه این مقاله کامل نیست پوزش می طلبیم، به زودی این مقاله آپدیت و کامل میشود.

برای مشاهده طرح توجیهی پرورش گاوداری شیری روی این متن کلیک کنید.

برای دانلود طرح محبوب سال ۹۷ کلیک کنید.

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن