پرورش بوقلمون در خانهمتفرقه

کسب درآمد از پرورش بوقلمون در خانه+آموزش سال 98

پرورش بوقلمون در خانه

پرورش بوقلمون از گذشته توسط پرورش دهندگان صنعتی رواج داشته و توانسته است نیاز بازار را رفع کند اما حالا با توجه به نیاز بازار به این گوشت و کمبود مشاغل سوددِه، توجه افرادی نظیر کارآفرینان و کسانی که به تازگی فارق التحصیل شده اند را به خود جذب کرده است تا بتوانند با پرورش بوقلمون در خانه کسب درآمد کنند.
اما مگر می شود پرورش بوقلمون در خانه سود دهی به همراه داشته باشد؟
جواب سوال مثبت است و پرورش بوقلمون در خانه هم می تواند سود دهی به همراه داشته باشد اما به شرطی که به تعدادی پرورش دهیم که صرفه اقتصادی داشته باشد.

در این مقاله خواهید آموخت چگونه می توان با پرورش بوقلمون در خانه حداکثر سود را بدست آورد، در این مقاله طوری پرورش بوقلمون در خانه را برای شما نوشته ایم که قابل درک و ملموس واقع شود.

پرورش بوقلمون برنز گوشتی

پرورش بوقلمون برنز به دلیل گوشت با کیفیت طرفداران زیادی دارد و قیمت هر کیلوی آن بین ۱۱ تا ۱۵ هزار تومان است، این بوقلمون در هر دوره ۷ ماهه، گوشتی به میزان ۷ تا ۸ کیلو بدست می آورد که کاملا توجیه اقتصادی دارد، با یک جمع و تفریق ساده می توانیم حساب کنیم که در ۱ دوره ۷ ماهه می توان به چه مقدار سود رسید.

پرورش بوقلمون تخمگذار

آیا پرورش بوقلمون در خانه برای تخم گذاری و فروش تخم آن صرفه اقتصادی دارد؟ خیر زیرا بوقلمون ها در طول سال بین ۹۰ تا ۱۲۰ عدد تخم می گذارند و اگر بخواهیم آنها را برای فروش به بازار عرضه کنیم سود کمی بدست می آوریم، اما نکته قابل توجه آن است که با داشتن یک دستگاه جوجه کشی می توانیم از تخم های نطفه دار استفاده کنیم تا جوجه های ۱ روزه و ۲۰ روزه تولید کنیم و درآمد قابل توجهی را بدست بیاوریم.
قیمت هر عدد جوجه ۱ روزه بین ۳ تا ۴ هزارتومان و جوجه ۲۰ روزه ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان می باشد.

خرید تخم نطفه دار

این روش نیز یکی از روش های درآمد زایی است که می توان با خرید یک دستگاه جوجه کشی ۲۵۰ عددی که قیمتی حدود ۲٫۵۰۰ معادل دو میلیون و پانصد هزار تومان است را خریداری کرد، اما اگر هزینه خرید دستگاه را ندارید یا می توانید با ساخت یک دستگاه توسط خودتان با کمترین هزینه بسازید. بعد از تهیه دستگاه از دوست یا آشنایی که پرورش بوقلمون می دهد تخم نطفه دار تهیه کنید و با فروش جوجه کسب سود کنید.

نکته: اگر دوست یا آشنایی ندارید به هیچ وجه تخم های نطفه دار را از مراکز غیر معتبر خریداری نکنید، زیرا ممکن است تاریخ انقضای انها برای تولید گذشته باشد یا درصد جوجه آوری آنها پایین یا نطفه دار نباشد.

پیشنهاد: بهترین روش برای فروش جوجه که مطمئن ترین راه است، اینست که خودتان تولید کننده تخم نطفه دار باشید.

آیا نیاز به مجوز دارم؟

برای جوجه کشی و داشتن شغل پرورش بوقلمون در خانه یا پرورش به تعداد کم  نیازی به داشتن مجوز نیست اما اگر بخواهید در پرورش گوشتی این محصول را به کشتارگاه ها به فروش برسانید لازم است تا مجوز داشته باشید اما یک راه دیگر نیز وجود دارد و ان هم این است که واسطه ها به ازای هر کیلو گوشت ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان را از شما جهت فروش گوشت شما به کشتارگاه ها می گیرند. اما اگر بخواهید خودتان یک کسب و کار بزرگ درست کنید لازم است تا در صدد اخذ مجوز اقدام کنید.

جمع بندی پرورش بوقلمون در خانه

در مبحث پرورش؛ پرورش بوقلمون در خانه در صورتی که مکان مناسبی مثل حیاط دارید می توانید گوشه ای از حیاط منزلتان را به پرورش بوقلمون اختصاص دهید یا مکانهایی نظیر پارکینک بی‌استفاده و فضاهای خالی دیگر را می توانید به مکانهای قابل استفاده تبدیل کنید.

همانطور که گفته شد پرورش بوقلمون سود خوبی دارد و اگر بازار فروش خوبی داشته باشید می توانید از تعداد کم شروع کرده و این کسب و کار را گسترش داد.

هرچند این مقاله کوتا و مفید بود اما امیدوارم استفاده لازم را برده باشید.

برچسب ها

مسیر شروع

مسیرشروع: ارائه دهنده طرح های توجیهی و آموزش کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن