پرورش عقربطرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش عقرب pdf ویرایش ۹۷

طرح توجیهی پرورش عقرب pdf ویرایش ۹۷
4.8 (96%) 5 votes

همیشه اولین سوالی که ذهن مخاطب را در رابطه با حوزه پرورش مشغول خود می کند این است که در چه کسب و کاری می توان بیشترین سود دهی را بدست آورد؟ جواب این است که پرورش عقرب به دلیل سود دهی فراوان نسبت به دیگر مشاغل و کسب و کارهای پرورش بیشترین روند کسب سود را ازآن خود کرده است، بطوری که با فروش ۱ گرم از سم آن می توان به قیمت ۸۰+ میلیون به فروش رساند.
چرا طرح توجیهی پرورش عقرب pdf نوشته شده است؟
طرح توجیهی پرورش عقرب به دلیل محاسبات و ارزیابی و تحلیل های مالی برای ساخت مذرعه پرورش عقرب ساخته شده است که به وسیله ی آن می توان تمامی براوردها را از ابتدای هر دوره تا انتهای پروسه سم گیری مورد محاسبه قرار داد تا بتوان سود دهی و تمامی عملیات این کسب و کار را پیشبینی کرد.

در این طرح توجیهی که بصورت فایل pdf نوشته شده است، یکی از کامل ترین طرح های توجیهی پرورش عقرب است که در سال ۹۷ نوشته شده است که در این فایل سعی شده است تا تمامی براوردها از ابتدای استارت تا انتهای هر دوره مورد بررسی قرار داده شود.

طرح توجیهی پرورش عقرب چه ویژگی های دارد؟

طرح توجیهی پرورش عقرب کاملا منطبق به شرایط پرورش در ایران می باشد و تمامی ویژگی های فنی در ساخت و پرورش را بصورت صفر تا صد را فرا می گیرد، برای نمونه چند مورد از موارد مهم ذکر شده در طرح توجیهی پرورش عقرب را نام می بریم:

  • براورد هزینه های اولیه
  • براورد هزینه های ساختمان سازی و…
  • هزینه های در گردش
  • هزینه های ثابت و متغیر
  • نگهداری و تعمیرات
  • حقوق و دستمزد…
  • براورد هزینه ها و درآمد
  • بررسی سود در ۵ سال

نکته: آخرین بروزرسانی طرح توجیهی پرورش عقرب مربوط به سال ۹۷ می باشد.

سود پرورش عقرب

همانطور که در رسانه های اجتماعی تبلیغ می شود که زهر عقرب گران ترین مایع جهان است، گاهاً با خود فکر می کنید که آیا این موضوع صحت دارد؟ بله درست است در بازارهای جهانی هر گرم از سم این موجود خطرناک به قیمت ۸۰ میلیون تومان به فروش می رسد، که گاها با توجه به بالا رفتن قیمت دلار این قیمتها نیز افزایش پیدا می کنند و می توانید زهر آن را به قیمت های بالاتری به کشورهای دیگر صادر کنید.

لازم به ذکر است که بیشترین سود پرورش عقرب، در فرآوری سم آن است، به طوری که شما با خشک کردن سم آن می توانید سودی به مراتب بیشتری بدست بیارید.

 مجوز پرورش عقرب

عقرب بطور کلی یکی از خطرناک ترین زیرشاخه های پرورش موجود زنده است و پرورش بدون اخذ مجوز پیگرد قانونی دارد و با متخلف برخورد می شود، از این جهت برای احداث یک مذرعه پرورش عقرب نیاز به فاکتورهای ایجاد یک فضای مناسب برای پرورش دارید تا بتوانید با امکانات و مشخصه های فنی، مورد تایید اداره حفاظت محیط زیست، شبکه بهداشت و محیط زیست واقع شوید؛ برای اینکار لازم است تا طرح توجیهی پرورش عقرب را تهیه به منظور تایید به اداره کل استان ببرید تا اصلاحات لازم انجام و پس از تایید نهایی آن بتوانید مجوز پرورش عقرب را بگیرید.

البته لازم به ذکر است که به راحتی نمی توان مجوز پرورش عقرب را گرفت و نیاز به تبصره ها وقوانین متعددی می باشد که در پایین همین صفحه می توانید دستورالعمل مربوط به نگهداری و تکثیر عقرب را بصورت فایل pdf در ۱۴ صفحه دانلود کنید.

پیشنهاد به مطالعه: پرورش بوقلمون از صفر تا صد

منبع: مسیر شروع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن